| Weight | 0.0019 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 0.29 × 0.29 × 1.416 in |
| MATERIAL | 316L Stainless Steel (SS) |
| COLOR | Metallic |
| MINIMUM ORDER | 1 |
| UNIT | Each |
| PACKAGE TYPE | Bag |
| HOSE BARB | 4 Barb – 1/4" |
| SIZE | 4 |
| HOSE BARB 2 | 2.5 Barb – 5/32" |
| SIZE2 | 2.5 |
C4-2.5SS
$8.53
Reduction Coupler 1/4″ ID x 5/32″ ID in Stainless Steel
SKU: C4-2.5SS
Categories: COUPLERS, Reduction Couplers
Tags: 1/4", 2.5, 316L Stainless Steel (SS), 4, 5/32", Coupler, Metallic, Reduction
Please call (970) 667-2728 or email us to request this Material Documentation Package.





