| Dimensions | 1.689 × 1.132 × 1.338 in |
|---|---|
| MATERIAL | Natural Kynar (NK7) |
| COLOR | Natural |
| MINIMUM ORDER | 1 |
| UNIT | Each |
| PACKAGE TYPE | Bag |
| HOSE BARB | 6 Barb – 3/8" |
| SIZE | 6 |
| HEX | 1.132" |
| THREAD | 3/4" NPT |
| PFAS-Free | Yes |
L12-6NK7
$3.62
Elbow 3/4″ NPT x 3/8″ Barb in Natural Kynar 740





