| Weight | 0.0166 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 1.615 × 0.566 × 1.57 in |
| MATERIAL | Gray Kynar (PVDF) |
| COLOR | Gray |
| MINIMUM ORDER | 1 |
| UNIT | Each |
| PACKAGE TYPE | Bag |
| HOSE BARB | 8 Barb – 1/2" |
| SIZE | 8 |
| HEX | 0.566" |
| THREAD | 1/4" NPT |
L4-8PVDF
$1.85
Gray Kynar Elbow 1/4″ NPT x 1/2″ID




