| Weight | 0.013 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 1.571 × 0.57 × 1.4 in |
| MATERIAL | Natural Kynar (NK7) |
| COLOR | Natural |
| MINIMUM ORDER | 100 |
| UNIT | Each |
| PACKAGE TYPE | 1 Bag (100) |
| HOSE BARB | 8 Barb – 1/2" |
| SIZE | 8 |
| HOSE BARB 2 | 4 Barb – 1/4" |
| SIZE2 | 4 |
| CLEANROOM MANUFACTURED | Yes |
| PFAS-Free | Yes |
RL8-4NK7-QC
$2.89
Reduction Elbow 1/2″ x 1/4″ in Natural Kynar 740 – QC





