| Weight | 0.0174 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 1.802 × 0.57 × 2.64 in |
| MATERIAL | Non-Animal Derived Polypropylene (PP) |
| COLOR | Natural |
| MINIMUM ORDER | 1 |
| UNIT | Each |
| PACKAGE TYPE | Bag |
| HOSE BARB | 8 Barb – 1/2" |
| SIZE | 8 |
| HEX | 0.880" |
| THREAD | 1/2" NPT |
T8-8PP
$0.80
Non-Animal derived Prop. Tee 1/2″ NPTx1/2″ Barb





