| Weight | 0.0555 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 0.57 × 0.57 × 2.44 in |
| MATERIAL | 316L Stainless Steel (SS) |
| COLOR | Metallic |
| MINIMUM ORDER | 1 |
| UNIT | Each |
| PACKAGE TYPE | Bag |
| HOSE BARB | 8 Barb – 1/2" |
| SIZE | 8 |
| HOSE BARB 2 | 4 Barb – 1/4" |
| SIZE2 | 4 |
C8-4SS
$14.53
Reduction Coupler 1/2″ ID x 1/4″ ID in Stainless Steel
SKU: C8-4SS
Categories: COUPLERS, Reduction Couplers
Tags: 1/2", 1/4", 316L Stainless Steel (SS), 4, 8, Coupler, Metallic, Reduction
Please call (970) 667-2728 or email us to request this Material Documentation Package.





