| Weight | 0.0489 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 1.326 × 0.48 × 1.318 in |
| MATERIAL | 316L Stainless Steel (SS) |
| COLOR | Metallic |
| MINIMUM ORDER | 1 |
| UNIT | Each |
| PACKAGE TYPE | Bag |
| HOSE BARB | 6 Barb – 3/8" |
| SIZE | 6 |
| HOSE BARB 2 | 6 Barb – 3/8" |
| SIZE2 | 6 |
L0-6SS
$30.45
Elbow 3/8″ Barb in Stainless Steel
SKU: L0-6SS
Categories: ELBOW FITTINGS, Equal 90 Degree Elbows
Tags: 3/8", 316L Stainless Steel (SS), 6, 90 Degree, Elbow, Equal, Metallic
Please call (970) 667-2728 or email us to request this Material Documentation Package.





