| Weight | 0.0288 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 1.814 × 1.132 × 1.57 in |
| MATERIAL | Natural Kynar (NK7) |
| COLOR | Natural |
| MINIMUM ORDER | 1 |
| UNIT | Each |
| PACKAGE TYPE | Bag |
| HOSE BARB | 8 Barb – 1/2" |
| SIZE | 8 |
| HEX | 1.132" |
| THREAD | 3/4" NPT |
| PFAS-Free | Yes |
L12-8NK7
$3.69
Elbow 3/4″ NPT x 1/2″ Barb in Natural Kynar 740





