| Weight | 0.0308 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 1.942 × 0.88 × 1.803 in |
| MATERIAL | Natural Kynar (NK7) |
| COLOR | Natural |
| MINIMUM ORDER | 1 |
| UNIT | Each |
| PACKAGE TYPE | Bag |
| HOSE BARB | 10 Barb – 5/8" |
| SIZE | 10 |
| HEX | 0.880" |
| THREAD | 1/2" NPT |
| PFAS-Free | Yes |
L8-10NK7
$3.19
Natural Kynar 740 Elbow 1/2″ NPT x 5/8″ID





