RoHS Compliant
Y0-6SS
$40.12
Wye 3/8″ Barb in Stainless Steel
SKU: Y0-6SS
Categories: CROSS & Y - FITTINGS, Equal Y-Fittings
Tags: 3/8", 316L Stainless Steel (SS), 6, Equal, Metallic, Wye, Y
| Weight | 0.0843 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 1.738 × 0.484 × 2.238 in |
| MATERIAL | 316L Stainless Steel (SS) |
| COLOR | Metallic |
| MINIMUM ORDER | 1 |
| UNIT | Each |
| PACKAGE TYPE | Bag |
| HOSE BARB | 6 Barb – 3/8" |
| SIZE | 6 |
Please call (970) 667-2728 or email us to request this Material Documentation Package.





